Valminud on e-riigi lahenduste ekspordi töötoa kokkuvõte

Karin Rits / 2. november 2012 / Kommentaarid 1

Täname veel kord kõiki e-riigi lahenduste ekspordi töötoal osalenuid kaasamõtlemise eest. Nüüdseks on valminud ka töötoa kokkuvõte.

Ootame teie täiendus- ja parandusettepanekuid ning muid tähelepanekuid kas siia keskkonda kommentaaridena või e-maili aadressile karin.rits@mkm.ee kuni 20.11.2012.

KOKKUVOTE_töötuba_e-riigi lahenduste eksport.odt

Kommentaarid: 1

  • Margus Mägi 03. nov

    Väga hea kokkuvõte ja olen arutluse tulemustega pea 100% nõus. Siiski jäi kripeldama üks käsimus, mis on siin kokkuvõttes ka lõpus toodud.
    "Siiski mööndi, et isegi kui jõuame arusaamale, et e-riigi lahenduste eksport ei oma ärilist mõõdet, ei saa unustada, et e-riigi e-lahenduste eksport on oluline teema ka läbi selle, et müüme oma kontseptsioone (kuidas oleme lahendusi korraldanud) ja nö kaitseme tehtud investeeringuid. Riigi seisukohast on see eesmärk omaette."

    Minu küsimus on, et miks tahab Eesti riik, et meie kontseptsioonid leviksid? Mis me saame sellest või kas see toetab mingit muud eesmärki? Mis see eesmärk on, mida see toetab ja miks selline eesmärk on? Ma usun, et see küsimus vajab ka vastamist, sest see on omakorda sisendiks ja ka õigustuseks, miks riigi vahendeid sellesse tegevusse suunata. Ilmselt on siinkohal seos teiste majandusharude ekspordi ja nö ukse avamisega teistes sfääridele, kuna IT-riigina on maine olemas, siis saame kasutada seda näiteks turismitööstuse ühe müügiargumendina?? Ühesõnaga see peaks sobima kuidagi suuremasse strateegiasse aga see on vaja vastata enne veel kui hakatakse edasi liikuma, sest muidu on see mõtteharjutus poolik.

Lisa kommentaar

Email again:

Voog. Tee ise koduleht!