Esinejad

Juhan Parts on lõpetanud 1991. aastal cum laude Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna. Alates aprillist 2007 töötab Eesti Vabariigi majandus- ja kommunikatsiooniministrina. Varem on ta töötanud 2003, 2005-2007 X Riigikogu liikmena; 2003-2005 (aprill) Eesti Vabariigi peaministrina; 1998-2002 riigikontrolörina; 1998-2002 Euroopa kõrgemate kontrolliorganisatsioonide juhatuse liikmena; 1992-1998 EV Justiitsministeeriumi asekantslerina

Juhan Partsi hobideks on poliitika, ajalugu, reisimine, kabe, jalgpall ja hoki.

 

Graham Vickery on Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) info- ja kommunikatsioonikomitee internetimajanduse programmidirektor.

Graham Vickery on tuntud kui paljude OECD väljaannete ja artiklite autor ning esineja rahvusvahelistel konverentsidel keskkonna, internetimajanduse, tehnoloogiastrateegiate, IT-sektori arendamise ja valitsuse poliitikate teemadel. Kirjutanud ka raamatuid infotehnoloogia, digitaalse sisutööstuse, avaliku sektori informatsiooni taaskasutuse, äriteenuste, globaliseerumise ning mitmetel muudel teemadel.

Märt Ridala on MicroLink Eesti arendusjuht. Märdi ülesandeks on MicroLinki IT teenuste arendus ja IT trendide jälgimine ning analüüs. Märt on aktiivne blogija http://mridala.blogspot.com. Ta on lõpetanud TTÜ arvutite- ja süsteemitehnika eriala ning hetkel on TTÜ Ärijuhtimise eriala lõpusirgel.Priit Kongo - Net Groupi olemasolu ja Priit Kongo sattumine IT-maailma on üldse üks suur juhus, sest Kongo õppis TTÜs hoopis autoinseneriks, kirjutatakse Priit Kongo persooniloos oktoobris ilmunud Arvutimaailmas. Kuna sel alal Eestis enam tööd ei leidnud, jõudis Kongo ametiredelil erastamisagentuuri asedirektoriks, enne kui mõni aeg hiljem koos Jaan Felmanniga IT-firma Net Group asutas. Net Group on Eestis tõusmas turuliidriks suurte serverilahenduste, varundus- ja virtualiseerimislahenduste ning dokumendihalduse ja digitaliseerimise vallas, aidates muuhulgas ettevõtetel vähendada serverite arvu ja kulutusi IT-le. Hiljuti tutvustas ettevõte ka lahendust energiaettevõtetele – Synerali, mis aitab paremini energiat osta ja müüa.


Väino Olev on Tallinna Linnakantselei IT direktor. Varem on ta töötanud ka Tallinna Linnakantselei andmetöötlusosakonna ja Riigikogu Kantseleis infosüsteemide ja tehnika osakonna juhatajana ning firmas  Abobase Systems AS.
Linnar Viik
on Eesti üks tuntumaid IT visionääre, oma teadmisi jagab ta ka IT Kolledži õppejõuna. Lisaks tegutseb ka mobiiliäri platvormi pakkuva Mobi Solutionsi juhatuse liikmena. Visionäär on olnud mitmete Eesti inimarengu aruannete koostamise juures, asutas Tiigrihüppe Sihtasutuse ja algatas interneti kasutajauuringud Eestis. Peab blogi, on esindatud Twitteris.


Anto Veldre on endasse kogunud teadmisi ja kogemusi mitmest eluvaldkonnast, olnud arvutiõpetaja, võrguedendaja, firma IT juht ning infoturbejuht finantsasutuses. Hetkel teenib Anto taas riigileiba - CERT-EE's infoturbeeksperdina, jutlustades internetiohte Eesti omapära võtmes.

Vabal ajal teeb ta ise elektronmuusikat, võtab rokkbände videosse, iriseb eesti keele küündimatu kasutuse üle ja unistab ID-kaardi toega multi-identiteedist (lahendusest, kus keegi ei teagi, et nii Hundi kui Jänese avataride taga on tegelikult üks ja seesama Anto).


Priit Hõbemägi on Eesti Ekrpressi peatoimetaja ning Kuku raadio „Keskpäevatunni“ saatejuht. Ühena esimestest peatoimetajatest alustas ta aastaid tagasi oma blogi, praegu peab „keskpäevatunni“ blogi ning säutsub meediakajalistel teemadel Twitteris. Olnud ka ajalehtede Õhtuleht ja Eesti Päevaleht peatoimetaja.Jaan Vare on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja avalikke suhteid ning tegutsenud erinevates meediavaldkondades alates aastast 1994 toimetaja ja peatoimetajana.

Vare on andnud suhtekorraldusnõu poliitikutele ja ärimeestele ning olnud suurettevõttete esinduste (näiteks Microsofti) kommunikatsioonijuhiks. Koos Lauri Levoga asutati esimene kommunikatsioonibüroo Eestis, mis pakkus paralleelselt traditsioonilise suhtekorraldusega ka PR 2.0 ehk uue ajastu suhtekorraldusteenuseid - Vare&Jaakkola.


Marten Kokk töötab välisministeeriumi kantslerina alates 1. jaanuarist 2009. Tema eelnev karjäär seondub samuti riigiametiga: Kokk töötas välisministeeriumis ka 1994–1999 ning seejärel riigikantseleis 1999–2006. 2006. aasta oktoobris määrati Kokk aga välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsleriks.Hille Hinsberg on riigikantseleis valitsuse infonõunik. Tema ülesandeks on toetada huvirühmade ja avalikkuse osalust valitsuse otsuste kujundamises. Hille seisab hea selle eest, et kaasamise hea tava muutuks loomulikuks põhimõtteks kodanikuühenduste ja ametnike vahelises suhtlemises. Hille koordineerib osalusveebi arendamist ning unistab kodanikukesksest e-riigist.


Anti Kuiv on seitse viimast aastat juhtinud Eesti suurimat IT toodete hulgimüügifirmat GNT Eesti AS-i. Enne seda juhtis EAS-is Tehnoloogiaagentuuri.

Klientidega koostöös on ta kaasa aidanud nii IT jaemüügikettide arengule kui ka suuremate riiklike IT projektide arengule. Aastal 2005 oli üks MTÜ EES-Ringlus asutaja. EES-Ringlus on elektri- ja elektroonikaseadmete ning akude ja patareide maaletoojate ja tootjate poolt loodud koostööühendus elektroonikajäätmete käitlemiseks.


Voog. Tee ise koduleht!